Na opačné straně mostu jsou vidět květy jírovců z blízka.

Mohutný platan teprve začíná rašit.

Při pohledu směrem k Malostranské je vidět hnusné graffiti na zdi u břehu.

Ještě nedávno byl tady na břehu před zdí porost keřových vrb (Salix triandra). Někdo ale ty vrby zlikvidoval, teď už se na jejich místě zelenají v dlažbě jenom trsy kopřiv.
Co by se vám líbilo víc při pohledu z Karlova mostu: Graffiti, nebo keřové vrby?
Na fotografii jsou také vidět v zastíněné části stromové vrby, asi kříženci vrby bílé s vrbou křehkou.
A dál, na sluníčku, jsou vidět dva topoly. Ten mohutnější, zakulacený, vypadá jako některý z hybridů, označovaných jako topoly kanadské. Byla jsem u něj zblízka. Už mu raší listy a začínají mu narůstat plody.
U Malostranské jsou vedle sebe jiné druhy topolů. Jeden už je nádherně olistěný, to je topol Simonův. Topol vedle něj teprve začíná rašit. Ten pozdě rašící může být náš původní druh topol černý, nebo to může být některý z kříženců vzniklých z topolu černého.

Je to krásná ukázka toho, jak se jednotlivé druhy a kultivary topolů liší délkou vegetační doby (délkou zimního klidu).
A jak se odliší náš evropský topol černý od jeho kříženců s americkým druhem Populus deltoides? My lidi to dokážeme spíš jen odhadovat. U druhů, které se spolu snadno kříží, bývá přesné určení vždycky hádanka. Ale jeden tvor nám to ukáže u topolů přesně.
Mšice dutilka šroubovitá vytváří hálky pouze na řapících topolu černého. Na amerických topolech ani na jejich křížencích s topolem černým takové hálky nevznikají.

Uvnitř rozlomené hálky jsou vidět mšice.